SLEDUJ!!!


PŘIHLÁŠKY NA TÁBOR SPUŠTĚNY

17. - 19. 5. - Brigáda na TZ Rozbřesk

8. - 9. 6. - Sjezd Moravy - výprava

21. - 23. 6. - Závěrečný oheň oddílu.


25. let oddílu #vyroci_oddil

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

DSC_3301.JPG

Kam dál

Uživatel

Kategorie: Home, Rok 2023-24

Vláčky v klubovně

Už někdy od října se těším na vánoční volno. Budu totiž zase stavět modelové kolejiště pro členy našeho oddílu. Volno a prázdné klubovny jsou k tomu ideální. Jenže postavit takové kolejiště není žádná sranda. Už od října vymýšlím, jak budoucí provoz na kolejích bude vypadat. Dvě místnosti, soustava stolů, most kolem dveří a přes 50 metrů dlouhá trať. 11 vlakových souprav. Doba objezdu celé vlakové cesty pro rychlíkový vlak 2 minuty a 10 vteřin...

Ovšem než se takové kolejiště postaví, zabralo to hodně času. Celkem 48 hodin čisté práce v týdnu od 18. do 26. prosince. Sestavit stoly, položit vrstvu polystyrenových desek obarvené na zeleno. Poskládat kolejivo (nádraží, vlečky ...). Zapojit kolejové obvody, výhybky a návěstidla. V závěru potom krajina, domečky, silnice, postavičky a další. V té poslední části stavby kolejiště s tvorbou krajiny mi hodně pomohla Buffy a Šíma.
K vidění byly zajímavé životní situace. Trampská osada u starého železničního vozu, silniční dělníci, hrající se děti, šotouši fotící železniční dění a další.
Letos přišlo i hodně návštěvníků, nejen z řad rodičů našich dětí a uniáků, ale široká veřejnost. Kolejiště nám chválili. Jejich nejčastější dotaz zněl, proč je toto kolejiště k vidění jen o vánocích a proč není trvale postavené. Njn. Není místo na trvalé kolejiště. Jsou to vlastně klubovny našeho oddílu, kde se pravidelně scházíme.

  • kromě nových prostor
  • lokomotiva Brejlovec T478.0
  • další vozy Legiovlaku, rychlíku a nákladních vozů
  • více staveb
  • delší trať - přes 50 metrů
  • 4 nádraží
  • osvětlení nádraží a některých budov
  • a další...
Děkuji moc pomocníkům za ovládání kolejiště: Buffy, Šíma, Kachna, Roman, Karla, Štěpa a další...

Uvidíme se další vánoce :-)

print Formát pro tisk