SLEDUJ!!!


PŘIHLÁŠKY NA TÁBOR SPUŠTĚNY

21. - 23. 6. - Závěrečný oheň oddílu.

30. 6. - 3. 7. - Morava

13. - 27. 7. - Letní tábor


25. let oddílu #vyroci_oddil

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

tabor-2010-2.jpg

Kam dál

Uživatel

< návrat zpět

Rok 2023-24


Strana:  1 2   další »

Vodácká Morava - 30. 6. - 3. 7. 2024

Plánovaný vodácký tábor jsem musel z provozních a osobních důvodů zrušit. Ale abychom o vodu nepřišli, dohodli jsme se na sjezdu naší "domácí" řeky Moravy. Nejen tradiční část, ale až do Olomouce. Jak jsme se měli? Úžasně. Řeka byla bezvadná a parta suprová. Trasa - Postřelmov - Moravičany - Litovel - Horka nad Moravou - Olomouc.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 4.7.2024 17:36  •  Přečteno: 49x

Závěrečný oheň oddílu - 21. - 23. 6. 2024

Skončil nám další oddílový rok. Pro ten letošní jsme se sešli na TZ Rozbřesku. Hned po postavení stanů začalo pršet. Nevadí, udělali jsme si posezení v kuchyni. V noci nás pak přepadla velká průtrž doprovázená kroupy. Tak to bylo hustý. Stany pvydržely a všichni přežili. V sobotu jsme se pustili do výroby prvních podlah pod podsadové stany, které využijeme na letním táboře. Za použití fyziky pak vznikla kostra nového mostku přes potok. A večer jsme se sešli u besedního ohně. vyhodnotili jsme celý uplynulý rok, rozdali ocenění a nějaké Březové lístky. Za doprovodu kytary si zpívali nebo povídali. Druhá noc byla už klidná...

Autor: vlacek  •  Vydáno: 28.6.2024 11:00  •  Přečteno: 106x

Den dětí na Pražském hradě (25. 5. 2024)

To tedy byla akce. Být součástí týmů organizátorů této události pro děti a ještě na Pražském hradě. To, že je hrad v obležení turistů je jasné, ale že bude i v obležení tolika dětí jsem vážně nečekal. Navíc bylo pěkné počasí. A vůbec nevadilo, že se hrálo mistrovství světa v hokeji. Od rodičů jsme získávali přesné informace, jak se utkání vyvíjí. Tento den na hradě byl pod patronací paní Evy Pavlové, manželky našeho pana prezidenta. Dokonce jsme ji i viděli. Ale hlavně jsme si povídali se spousty dětí ve všech jazycích. Vystříleli jsme tisíce šípů a opekli kila buřtíků. Byli jsme krásně unavení. Když jsme se s dalšími uniáky loučili v tramvaji číslo 22, tak jsme ji vyhlásili za tábornický dopravní prostředek. Děkuji ústředí za pozvání se akce zúčastnit a pomoci s organizací. A také Alče, Buffy, Kachně, Čice a Kubovi, že jsem v tom nejel sám.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 30.5.2024 15:47  •  Přečteno: 135x

Předtáborovka na TZ Rozbřesk (17. - 19. 5. 2024)

Tak konečně došlo na dlouho odkládanou brigádu na tábořišti TZ Rozbřesk. Bylo potřeba provést hlavně první sečení trávy, nějaké terénní úpravy a odklidit vyvrácené stromy. Počasí bylo jako na houpačce, ale za sobotu jsme zvládli s pomocí rodičů a různorodé techniky louku pokosit. Navíc přijel kamarád Radar se svým bagříekm a odvedl veliký kus práce...

Autor: vlacek  •  Vydáno: 21.5.2024 9:59  •  Přečteno: 204x

Sjezd Moravy - 8. 5. 2024

Protože vodáctví se stává součástí našeho oddílu, bylo jen otázkou času, kdy ke sjezdu řeky pozveme rodiče a další uniáky. Počasí nám přálo, takže předpověď rosničkářů nevyšla. Nakonec se nás na startu sešlo 32 "vodáků". Díky firmě Tydra, která nám již několik let půjčuje vybavení a letos i díky vlastnímu materiálu vyrazilo na řeku osm plavidel (velké a malé rafty a několik kánoí). Řeka byla krásná, rychlá a místy trochu zrádná. Cíl Jez Lukavice jsme za necelé čtyři hodiny dosáhli. Věřím, že třeba příští rok se na řeku vypraví větší skupina rodičů a našich členů. Díky moc za účast.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 9.5.2024 19:44  •  Přečteno: 249x

Setkání oddílu na MUNĚ (3. - 5. 5. 2024)

První květnový víkend jsme uspořádali Setkání oddílu a rodiči na MUNĚ. Kromě setkání se jednalo hlavně o Jarní brigádu našeho objektu. Rodiče jsme vlastně využili jako pracovní sílu. Za což jim moc děkujeme. Kromě práce jsme si povídali o celém areálu, prošli nějaká zajímavá místa. Poseděli a zapěli u ohně. Musím zmínit velký páteční hudební sejšn. 3 kytary, baskytara, flétna a spousty písniček. Při sobotní odpolední procházce Buffy monitorovala areál svým dronem. Úžasné záběry. Nebo si upekli dobrou buchtu a usmažili palačinky...

Autor: vlacek  •  Vydáno: 6.5.2024 12:06  •  Přečteno: 253x

Výprava na TZ Rozbřesk (30. 4. - 1. 5. 2024)

Na svátek lásky a práce jsme se vydali na dvoudenní výpravu na TZ Rozbřesk. Bylo teplo a krásně. Posezení u večerního ohně a povídání. Noc pod hvězdami byla úžasná. Druhý den jsme provedli průzkum celého tábořiště, postavili kosu na řezání dřeva a odklidili větve po těžbě dřeva. bylo nás málo. Kdo nebyl, přišel o hodně.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 6.5.2024 11:55  •  Přečteno: 231x

Výroba podsad a návštěva tábořiště s dronem (6. a 7. 4. 2024)

Pro letošní letní stanový tábor jsme se rozhodli vrátit se po několika letech do podsadových stanů. Když si to tak uvědomuji, tak za poslední roky jsme tábořili v týpkách, v loni vojenské stany a letos zpět podsady. Náš oddíl si před pár lety vyrobil 12 těchto podsad a bylo potřeba udělat ještě dvě. Druhý den jsme se vypravili podívat se na TZ Rozbřesk a Buffy si vzala i svůj dron. Natočila a nafotila krásné záběry celého tábořiště a okolí. ...

Autor: vlacek  •  Vydáno: 9.4.2024 8:56  •  Přečteno: 384x

Expedice MUNA - 28. - 31. 3. 2024

Velikonoční prázdniny měl náš oddíl v plánu velkou akci Expedice Praha. Ale pro malý zájem členů jsme museli akci přesunout na Munu. Udělali jsme dobře. Byla to naprosto úžasná výprava. PĚT STATEČNÝCH se vydalo do Zlatých hor objevovat místa kolem zlatorudných mlýnů, místního nádraží a další zajímavosti. Další den jsme věnovali lakrosu. Kamarádi z Lakros klubu Kroměříž na Muně totiž pořádali veliké setkání z projektu V4. Byli zde účastníci z Polska, Slovenska a Česka. Celý Lakrosse camp byl věnovaný historii tohoto sportu, samotným typům různých her a výrobě lakrosek. Také jsme se zapojili, lakros si zahráli a lakrosku si vyrobili...

Autor: vlacek  •  Vydáno: 5.4.2024 10:29  •  Přečteno: 417x

Setkání TéTečkařů

O jarních prázdninách proběhl už třetí ročník Setkání TéTečkařů, železničních modelářů ve velikosti TT. Opět jsme si postavili zajímavou trať, čtyři nádraží a provoz několika vlaků. Učili jsme se jednoduché zapojování kolejových obvodů, výhybek a podobně. Ve čtvrtek jsme večer ještě navštívili jednoho modeláře, který má úžasné kolejiště ve své garáži. Bylo to krásné kolejiště. Věřím, že příští rok se nás sejde ještě více a postavíme další zajímavé kolejiště.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 11.3.2024 19:56  •  Přečteno: 362x

ExZiT nebo ExJaT? 2. - 5. 3. 2024

Asi jsme moc těšili na ExZiT (Experimentální Zimní Táboření) v týpí. Bude sníh, zima a pořádně si to užijeme. Tak z těch tří přání se vyplnilo jen to poslední. Že jsme si to pořádně užili. Sníh nebyl a zima taky ne. Ale co už. Naopak jsme využili jarního počasí o drobným opravám naší táborové základny. Neustále jsme si něco vařili. Povídali si a zpívali u kytarky. Před spaním jsme si četli Deníček moderního fotra a Společenské vraždy. ...

Autor: vlacek  •  Vydáno: 11.3.2024 14:04  •  Přečteno: 329x

Uzlařská regata Olomouc - 24. 2. 2024

Po nějaké době jsme se opět zúčastnili velké soutěže ve vázání základních uzlů - Uzlařská regata, kterou pořádal spřátelený oddíl Rysy z Olomouce. Sjelo se celkem 58 vazačů z pěti oddílů. Nás bylo bohužel málo, což se podepsalo i na našich výsledcích. I tak jsme se ve všech našich kategorií dostali až do finálové soutěže nejlepších uzlařů. Každý si tu vytvořil svůj úžasný osobní rekordní čas. Gratuluji.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 28.2.2024 11:41  •  Přečteno: 343x

Cesta Statečných - 17. 2. 2024

Letos v malém počtu, bez sněhu, za to v dešti. Tábořiště TZ Rozbřesk. Po příchodu příprava pokrmu. Někdo si uvařil polévku, děvčata těstoviny s kuřecím masem na smetaně. Pak nauka o pastích. Jak fungují jsme si vyzkoušeli na modelech. Užili jsme si u toho hodně srandy. Potom jsme zkoušeli rozdělat oheň křesadlem z vlhké březové kůry. Povedlo se všem. Ale hlavně jsme si pořád povídali, hlavně o chystaném táboře.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 19.2.2024 10:17  •  Přečteno: 446x

Vláčky v klubovně

Už někdy od října se těším na vánoční volno. Budu totiž zase stavět modelové kolejiště pro členy našeho oddílu. Volno a prázdné klubovny jsou k tomu ideální. Jenže postavit takové kolejiště není žádná sranda. Už od října vymýšlím, jak budoucí provoz na kolejích bude vypadat. Dvě místnosti, soustava stolů, most kolem dveří a přes 50 metrů dlouhá trať. 11 vlakových souprav. Doba objezdu celé vlakové cesty pro rychlíkový vlak 2 minuty a 10 vteřin...

Autor: vlacek  •  Vydáno: 16.1.2024 11:59  •  Přečteno: 504x

Oddílové vánoce - 16. - 17. 12. 2023

Letos v hodně komornějším stylu. Na soutěž Boj o Velkou Vontskou radu přišli jen tři soutěžící, tak jsem týmy doplnil o starší. Turnaj to byl urputný. Nikdo neprohrál. Potom večerní setkání u ohně na Tulince a k tomu i nějaká opékačka. Letos nebyl ani sníh. Po návratu jsme si připravili slavnostní stůl, sehráli nějaké divadelní scénky a rozdali si kupu dárečků. Velká hromada ještě zůstala pro ty, kteří nemohli přijít. Před spaník krásná pohádka od Karla Zemana Čarodějův učeň. V neděli ráno úklid a společné povídání. I v tomto komornější duchu jsme si oddílové vánoce užili.

Za vedení oddílu přeji Všem krásné prožití vánočních svátků.

Odkazy na záznamy pohádek v textu.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 19.12.2023 9:28  •  Přečteno: 435x

Strana:  1 2   další »