Zdroj: http://www.tokamaradi.cz/index.php?a=547  •  Vydáno: 4.11.2025 7:37  •  Autor: vlacek

Podzimní tábor (25. - 28. 10. 2025)

Již podruhé nás hostilo malebné nádraží Rožmberk nad Vltavou. Patnáct odvážlivců se vydalo na jih Česka k naší národní řece Vltavě. Cesta tam byla náročná, protože v posledních částech cesty byla znovu výluka. Takže náhradní autobusová doprava. Takže zase žádné vlaky. I počasí bylo takové hodně podzimní. Zima, vítr, déšť, občas slunce. Převážně dívčí uskupení celou akci zvládlo.

Sobota:

Neděle:
Pondělí:
  • probouzíme se do dešttě, to nás bude provázet s přestávkami celý den.
  • dopoledne toho využíváme a venku si povídáme o tom, kde a jak najít v tomto počasí dobré a suché dřevo pro rozdělání ohně.
  • následně nácvik práce s křesadlem, zvládají to i nováčci
  • pak rozdělání ohně zápalkou v dešti. Tady to už je težší, problémem jsou hlavně mokré s zkřehlé ruce.
  • po obědě úžasná Únikovka, kterou připravili Kuba s Čikou a Maruškou. Každá skupinka to do hodiny zvládne.
  • Díky chladnému počasí je velká spotřeba dřeva, proto jej opět dobrovolníci štípají. I v dešti.
  • večer nauka uzlování
  • na večeři si děláme chleba obalovaný ve vajíčku.
  • a po večeři se za tmy vydáváme k řece Vltavě si v ní smočit alespoň ruce.
  • na poslední noc znovu hraje kytara a zní pár písniček. Někteří usínají již při té první :-D

Úterý:

Účast:
Ivy, Ukulele, Mája, Tkanička, Žužu, Karol, Domča, Ema, Mikin, Štěpa, Čika, Buffy, Maruška, Kuba a S.V.