SLEDUJ!!!


PŘIHLÁŠKY NA TÁBOR SPUŠTĚNY

17. - 19. 5. - Brigáda na TZ Rozbřesk

8. - 9. 6. - Sjezd Moravy - výprava

21. - 23. 6. - Závěrečný oheň oddílu.


25. let oddílu #vyroci_oddil

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

dsc01715.jpg

Kam dál

Uživatel

Kategorie: Home, Rok 2010/11

21. - 24. 4. - Brigáda MUNA 113, aneb všechno UZDI.. a ten čtvrtej

Celé velikonoční prázdniny jsme trávili na MUNĚ 113 u Mikulovic prvními pracemi na rekonstrukci tohoto objektu. Ještě štěstí, že bylo krásně a práce šla dobře od ruky.

Ve čtvrtek nás ale u klubovny moc nečekalo, jen Drahoš ET a já. Naložit auta nářadím, jídlem a nějakým harampádím. Po obědě pak k objektu dorazil kamion naložený paletami s objednaným stavebním materiálem. Složit jej by byl velký problém bez pomoci kamaráda Lukáše, který ve zdejším areálu sloužil a měl auto se zvedací plošinou a paletovým vozítkem. Jinak bychom totiž tento materiál museli sundávat po cihlách ručně.

Ten den jsme potom už věnovali začátečními pracemi a návštěvou zdejší restaurace. Noc byla krásná a pod hvězdami.

V pátek se začalo stavět. Drahoš se Zbyňou zdili a já prorážel díru na budoucí komín. Což mi trvalo skoro 4 hodiny. Po obědě přijel Romíček s malým bagříkem (Bobkem) a potom už přijížděli další. Dospěláci, tak i starší z oddílu.

Velcí se věnovali úpravám okolí a náš oddíl zdil. Teda řeknu vám, je to pěkná dřina. Ještě štěstí, že náš stavební materiál byl velký a lehký, takže bylo vidět, jak jednotlivé příčky pomalu rostou. Během stavění se pořád ozývalo UZDI a ten čtvrtej. Asi se tyto dva pojmy stanou legendou těchto dnů. Na vysvětlení se zeptejte Drahoše nebo Zbyňka.

Sobota byla stejná. Práce na okolí a stavba příček. Na nás se už začínala projevovat únava a všude přítomná špína. Tento den nám přijel pomoci Toňa s celou rodinou. Pan Toňa pomáhal kde se dalo a paní Toňová se zase zapojila do ženské party na zkrášlování okolí. Večer opět náštěva restaurace na večeři a krátká příhoda s dopravní policií. Noc jsme přespali už v objektu. V noci totiž lilo.

Neděle bývá ve zanmení úklidu a balení. Zde se ovšem ještě pracovalo. Chtěli jsme vyzdít co nejvíce. Také jsme vyzkoušeli kamna. Táhnou moc pěkně. Kolem poledne odjeli dospěláci a naše stavební parta až kolem třetí hodiny. Únava byla velká, odvedené práce taky hodně. Všem moc děkuji za pomoc a za práci. Další velká brigáda bude asi o prázdninách.

print Formát pro tisk