SLEDUJ!!!


PŘIHLÁŠKY NA TÁBOR SPUŠTĚNY

21. - 23. 6. - Závěrečný oheň oddílu.

30. 6. - 3. 7. - Morava

13. - 27. 7. - Letní tábor


25. let oddílu #vyroci_oddil

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

dsc02013.jpg

Kam dál

Uživatel

Kategorie: Home, Rok 2023-24

Vodácká Morava - 30. 6. - 3. 7. 2024

Plánovaný vodácký tábor jsem musel z provozních a osobních důvodů zrušit. Ale abychom o vodu nepřišli, dohodli jsme se na sjezdu naší "domácí" řeky Moravy. Nejen tradiční část, ale až do Olomouce. Jak jsme se měli? Úžasně. Řeka byla bezvadná a parta suprová. Trasa - Postřelmov - Moravičany - Litovel - Horka nad Moravou - Olomouc.

Den 1.

15 vodáků se připravuje na první čst společné plavby. Postřelmov most - Lukavice - Moravičany. celkem 24 ř.km. Bylo vedro a řekla tekla krásně. Naše řady rozšířili další vodáci - Mikin a Maruška. Chutná polévka ve Vile Háj a odpoledne pak doplouváme do Moravičan. A právě v čas. Přichází bouřka. Schováváme se pod železničním mostem. K večeru se počasí umoudřilo a stavíme naše obydlí. To nám závidí i ostatní vodáci. Večer pod deštníkem u stánku hrajeme na kytaru a pějeme písně. Za zvuků kolem jedoucích vlaků usínáme.

Den 2.

Na další plavbu pokračuje 14 vodáků (Kebab se od nás odpojeil). Je pohoda. Není vedro, tak do Stodoly soulodíme a povídáme si. Na Mlýnech (Stodola) opět polévka a někteří si objednávají i další pokrmy. Jez Řimice byl krásný. Užili jsme si jej na výbornou. Pak už vplouváme do Litovelského momoraví. Meandr střídá meandr, stromy v řece nejsou překážkou pro zkušené vodáky. Kemp Litovel. Stavíme opět náš plachový stan. Kolem sedmé přichází znovu liják. Přečkali jsme jej pod plachtou. Klidná noc. Máme za sebou dalších 12 ř.km.

Den 3.

Převážíme lodě na Malou vodu. Protože hlavní koryto Moravy je pro vodáky uzavřené. Splouvá se Mlýnský potok a soustava kanálů a náhonů. Celému se říká Malá voda. Pro všechny nová část řeky, kterou neznáme a byla znovu moc krásná. Před obědem v Hynkově si sjíždíme cvičnou část řeky, kde se cvičí instruktoři pro vodní turistiku záchranu tonoucích.  Doplouváme do Horky nad Moravou. Moc krásné vodácké tábořiště.  Znovu stavba plachty, večeře a posezení v kempu. Před spaním ještě procházka do areálu ekologické výchovy Sluňákov.  V pádlech máme 16 ř.km

Den 4.

Zaspali jsme. Vstáváme o hodinu později.  Ale co, stalo se. Nic se neděje, jen vyplouváme trochu později. Znovu si necháváme převést lodě za elektrárnu a pak už hurá do Olomouce. Řeka, tedy Mlýnský potok, znovu meandruje. Padlých stromů a vrbiček je tu více. Také musíme přenášet dva jezy. Ale zvádáme to na jedničku. Kolem druhé připlouváme do cíle. Tento den jen 9 ř.km. Celkem máme za sebou 61 ř.km. Pak oběd v Šantovce a cesta domů.

Děkuji všem za účast. Ondrovi za doprovodné vozidlo. A ostatním za skvělou partu. Jsem moc hrdý na to, jak jste se toho tolik na vodě naučili a všechno zvládli. Děkuji.

A kdo tedy do Olomouce doplul? Kuba, Čika, Maruška, Mikin, Barča, Ondra, Šíma, Poli, Vinca, Ferda, Buffy, Kachna, Kebab, Alča a S.V.

print Formát pro tisk