SLEDUJ!!!


PŘIHLÁŠKY NA TÁBOR SPUŠTĚNY

17. - 19. 5. - Brigáda na TZ Rozbřesk

8. - 9. 6. - Sjezd Moravy - výprava

21. - 23. 6. - Závěrečný oheň oddílu.


25. let oddílu #vyroci_oddil

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

dsc01846.jpg

Kam dál

Uživatel

Kategorie: Home, Rok 2014-15

Letní tábor - Hraničář (19. 7. - 1. 8. 2015)

I přes počáteční komplikace s tábořištěm se nám letošní tábor vydařil. CTH navazovala na celoroční oddílovou hru Hraničář. Ale krom druhé světové války jsme se dotkli i policejní akce v Korei a také války ve Vietnamu....

Přes komplikace s původním tábořištěm ve Skorošicích jsme museli najít náhradní řešení letního tábora. Ze tří možností ( A - tábor nepořádat, B - pokusit se tábor ve Skorošicích postavit a pak zase sbourat nebo C - přesunout tábor na Munu. Z důvodu nedostatku času, ale hlavně velké náročnosti během pár dnů postavit celý tábor na prázdné zelené louce jsme se rozhodli pro poslední možnost. Chtěli jsme letos mít stanový tábor, ale osud zasáhl. I tak jsme na Muně postavili alespoň 6 dřeváků, tak aby část osazenstva mohla tábořit. A možná i díky těm stanům můžeme mluvit o tom, že letos to tábor byl a nikoliv setkání na Muně, jak tomu bylo po dva roky.

Přes to bylo potřeba základnu připravit. Vybudovat podlážky, na ně postavit dřeváky, pak týpku, napustit bazének, ale hlavně vybudovat strážní budku se závorou. Pracovní četa se tohoto úkolu zhostila a od čtvrtka ve budovala tak, aby děti mohly v neděli nastoupit. Zde musím uvést velké poděkování všem pracantům. A také pile Reinold Mikulovice za poskytnutí stavebního dřeva zdarma a také obecnímu úřadu Mikulovice za dovoz dřeva z pily na Munu. Ještě jednou děkujeme.

Táborníci, povolanci, byli rozdělení do tří čet a postupně se snažili plnit tábornické zkoušky (důkazy). V soutěži čet pak postupně osvobozovat Evropu od nacistů. Také jsme postavili část pevnostní linie, která si několikrát během tábora zahrála v našich hrách. Bodoval se pořádek, psali hlášení o činnosti jednotky nebo na jiné formuláře žádali nějaký proviant případně podávali stížnost. Kvůli jedné dokonce zasedala i komise, která měla celou stížnost prošetřit.

Snažili jsme se bránit hranici před pašeráky nebo se učili zacházet s rafty na vodní nádrži. Podnikli výpravy do okolí nebo na Zlatorudné mlýny a středověké štoly (Poštovní štola). Vařili si vlastní oběd na ohni nebo zdolávali lanové překážky. Učili se zacházet s nožem, lozit po jednolance a skákali volným pádem ze stromu. Zachraňovali zraněné vojáky z vybouraného vozidla a evakuovali nemocné z bojové linie. Na operačním sále ošetřovali těžká bojová zranění. Hráli hru ešusy a hledali vojenské objekty v areálu Muny. Učili se zacházet s buzolou a taky jak se pracuje s polním telefonem a ústřednou. bylo toho prostě hodně. Ráno vztyčovali vlajku a každý večer jsme měli celkové zhodnocení dne u ohně, ke kterému si někteří sami zhotovili svoje sedátko.

Na naše zdraví dohlížela Jana Hošková která si i "nedobrovolně" vzala na starosti i kuchyni. Druhý týden nám do kuchyně nastoupila Zuzka. Celou dobu jsme měli dostatek, ale hlavně bezvadně chutné jídla. Děkuji děvčata. A o celý průběh her, bodování a výchovu se starala vedoucí Hanča, Terka, Tonca a Drahoš s instruktory Kačkou, Kájou a Krisťou. Na pomoc přijeli i Radar, Uni, Killer a Martin. Bylo nás tam prostě hodně a byla hlavně sranda. :-) S.V.

print Formát pro tisk